۰

اینفوگرافی روانشناسی رنگ در طراحی روسری و لباس

اینفوگرافیک روانشناسی رنگ در طراحی
بازدید 117

از زمان‌های گذشته تا به امروز رنگ لباس و شال و روسری بانوان، بسیار بر احساسات بانوان اثر می گذارد و هر رنگ معنی و مفهوم خاصی دارد. بسیاری از افراد از کودکی با استفاده از رنگ لباس، جنسیت و روحیات خود را نشان می‌دهند رنگ‌های انواع لباس قدرت برانگیختن هر نوع احساسی را دارند و رنگ لباس می‌تواند وضعیت و سطح هوش شما  را به دیگران نشان دهد. روانشناسی رنگ، تاثیر روانشناختی رنگ‌ها بر عملکرد یک فرد را نشان می‌دهد. رنگ‌ها بر چیزهای زیادی اثر می‌گذارند. رنگ‌های لباس تاثیرات مثبت و منفی زیادی در روحیه، رفتار و حتی شخصیت افراد دارند. رنگ ابزار قدرتمند و مناسبی برای برقراری ارتباط با دیگران و شناسایی روحیه اشخاص است. رنگ‌ها د ر واقع از مهم‌ترین محرک‌های اصلی احساسات درون انسان هستند. در ادامه می‌خواهیم انواع روانشناسی رنگ در طراحی لباس و روسری را بیان کنیم.‌

روانشناسی رنگ مشکی در طراحی

روانشناسی رنگ سیاه نشان می‌هد افرادی که علاقه زیادی به لباس‌های باکلاس و خاص دارند، رنگ‌ سیاه را بیشتر از رنگ‌های دیگر انتخاب می‌کنند. رنگ سیاه در روانشناسی به عبارتی بیانگر اقتدار و قدرت زیاد است و تحسین و احترام به دنبال دارد. افرادی که قدرت تخیل بالایی دارند و در روابط جدی و مستقل هستند، علاقه بسیار زیادی به استفاده از رنگ سیاه خواهند داشت.

روانشناسی رنگ نارنجی در طراحی

روانشناسی رنگ در طراحی نشان می‌دهد که رنگ نارنجی نشان دهنده انرژی و جاه طلبی بسیار زیاد است. افرادی که به رنگ نارنجی علاقه دارند، خوش بین، شاد، پرانرژی و بسیار پویا هستند. این رنگ بسیار به روابط اجتماعی مربوط است و به مکالمات انسانی، ذهن، اشتها و انرژی شما کمک زیادی خواهد کرد.

رنگ آبی در طراحی

رنگ آبی در طراحی نشان دهنده آرامش زیاد است و این رنگ به مردم حس وفاداری و اعتماد زیادی می‌دهد. این رنگ خلاقیت شما را  تحریک می‌کند و  کمک زیادی به آرامش و تسکین ذهن شما خواهد کرد.

رنگ قرمز در طراحی

در روانشناسی رنگ، قرمز خالص‌ترین رنگ و نشان‌دهنده قدرت و گرمای زیاد است. رنگ قرمز برای جذب مردم نقش بسیار زیادی دارد. این رنگ کمک زیادی به تحریک سیستم عصبی دیگران می‌کند و ضربان قلب و تنفس آن‌ها را بسیار تندتر از قبل خواهد کرد.

روانشناسی رنگ زرد در طراحی

رنگ زرد در روانشناسی، با شادی و خنده بسیار زیادی همراه است و می‌تواند به اطرافیان شادی و ذوق بسیار زیادی بدهد. روانشناسان زیادی به تاثیر رنگ زرد در افزایش تمرکز و توجه معتقد هستند. لباس‌های زرد رنگ بیشتر توسط افراد فعال، خلاق و ماجراجو پوشیده می‌شوند.

رنگ سبز در طراحی

 رنگ سبز نشان دهنده تعادل و اطمینان زیاد است و شخصیت دلسوز و مهربان فرد را نشان می‌دهد. از رنگ سبز می‌توان برای آرامش بخشیدن در طی یک دوره فشار آور و بعد از آن استفاده کرد. این رنگ برای بهبود بیماری‌هایی مانند افسردگی، اضطراب و فشار خون بسیار مناسب خواهد بود.

رنگ بنفش در طراحی

رنگ بنفش از مخلوط دو رنگ آبی و قرمز به دست می‌آید. این رنگ دارای قدرت معنوی زیاد است و طراحی آن بسیار درون گرایانه است و افراد احساساتی و حساس بیشتر از لباس بنفش استفاده می‌کنند. رنگ بنفش بیشتر بر تن افراد ثروتمند و با نفوذ جامعه دیده شده است و پوشیدن آن طراوت و شادابی بسیار زیادی برای فرد به دنبال خواهد داشت.

با توجه به روحیات و شخصیتی که دارید شما می‌توانید روسری و لباس مناسب خود را تهیه کنید و از پوشیدن آن لذت ببرید. در ادامه اینفوگرافیک روانشناسی این رنگ ها را برای شما آورده‌ایم.

اینفوگرافیک روانشناسی رنگ در طراحی روسری

اینفوگرافیک روانشناسی رنگ در طراحی و چاپ روسری و لباس

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: ۳ میانگین: ۵]

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *