زمانی که در فکر خرید هدیه ای کوچک برای همسر، مادر، دوست و … هستید، معمولا خرید یک شال و یا روسری جز اولین هدیه هایی است که به ذهنتان می رسد، زیرا شال و روسری زیاد استفاده می‌شود و خانم‌ها هر چقدر هم که خودشان شال و روسری داشته باشند باز هم از هدیه گرفتن آن خوشحال می‌شوند و به کارشان می‌آید.
شال و روسری به عنوان هدیه چند مزیت دارد:
۱. هدیۀ مقرون به صرفه ای است.
۲. نیاز به دانستن سایز ندارد.
۳. جز پوشاکی است که زیاد استفاده می شود.
۴. تنوع زیادی دارد و دسترسی برای خرید آن آسان است.
۵. متناسب با فصل می توانید نوع خاصی از آن را تهیه کنید.
اما خرید این نوع هدیه بدون دانستن نکاتش آن چنان کار ساده ای هم نیست. اگر می خواهید یک شال یا روسری مناسب برای خودتان یا هدیه خواند این مقاله را از دست ندهید.

نوع شال و روسری و حتی رنگی که انتخاب می کنیم بیانگر سلیقه و گاها، معرف شخصیت ماست. در زمان خرید توجه به این نکات ضروری است :

۱. باید بدانید با شال راحت تر هستید یا با روسری:

راحتی به معنای اینکه نیازی به مرتب کردن مداوم آن روی سرتان نداشته باشید و از روی سرتان سُر نخورد.

۲. انتخاب طرح و رنگ روسری:

اولین چیزی که در انتخاب شال و روسری به ذهن می‌رسد رنگ و طرح آن است. اکثر طرح‌های شال و روسری که در بازار وجود دارد ، طرح‌های کپی خارجی هستند و طرح‌های ایرانی و سنتی به تعداد کمتری وجود دارد. مدل های سنتی و بته جقه دار با زمینۀ تیره بیشتر مناسب بانوان مسن است و طرح های چهار خانه, نقاشی و تصاویر چاپی را معمولا بانوان جوان می پسندند. طرح های تک رنگ بیشتر از جنس نخ هستند و در رنگ های متنوع و گوناگون موجودند. در ضمن در انتخاب رنگ شال و روسری نیز باید متناسب با رنگ پوستتان باشد.

۳. جنس شال یا روسری:

از مهمترین نکاتی که در زمان انتخاب و خرید باید مد نظر قرار دهید جنس پارچۀ روسری است زیرا سر نخوردن، راحت بودن و عدم نیاز به مرتب کردن مداوم روسری و یا شال مربوط به جنس پارچه است. در مقاله “جنس شال و روسری، از ساتن تا ابریشم” کامل شرح داده ایم.

۴. قواره شال و روسری:

هر چه قدر قواره روسری بزرگتر باشد راحت تر خواهید بود، اما ممکن است در فصل تابستان قواره های بزرگ دست و پاگیر و بزرگ کلافه کننده باشد. ابعاد استاندارد روسری ۹۰ × ۹۰ سانت و شال ۶۰ یا ۷۰ سانت عرض و ۱۸۰ سانت طول است. شال‌های با عرض حدود ۸۰ تا ۱ متر برای افرادی که جلوی شال را تا می‌کنند و روسری در با قواره های ۱۰۰ و ۱۱۰ برای افرادی که روسری خود را مدل دار  سر می‌کنند، مناسب تر هستند.

۵. قیمت شال و روسری:

قیمت شال و روسری به عوامل زیادی مثل: کیفیت چاپ، جنس پارچه، محل فروشگاه شال و روسری و …تاثیرگذار است. مثلا روسری‌هایی که  جنس‌شان ابریشم است گران‌تر از روسری های دیگر است و روسری هایی پلاستیکی قیمت‌های کمتری نسبت به بقیه دارند. از این رو سعی کنید مدل انتخابی‌تان را از چند فروشگاه قیمت بگیرید و سپس خرید کنید.

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: ۱ میانگین: ۱]