۱

هر آنچه در مورد کراوات باید بدانید !

بازدید 2635

کت و شلوار رسمی ترین تیپ در میان مردان ایرانی به شمار می‌آید. در کنار این استایل، اکسسوری‌های زیادی وجود دارد که از پر استفاده ترین آن‌ها می‌توان به کراوات اشاره کرد. در این مطلب از سایت بانک روسری به تاریخچه کراوات خواهیم پرداخت و در ادامه به بررسی انواع کراوات می پردازیم.

کراوات

از مهم ترین اکسسوری‌های مردانه که تاثیر بسزایی بر پوشش آقایان دارد می‌توان به کراوات اشاره کرد. کراوات (یا کروات) پارچه ایست دراز که بسته به نوع آن پهنای متفاوتی دارد. کراوات معمولا در استایل‌های رسمی و توسط آقایان استفاده می‌شود ولی در بسیاری از کشور‌ها در مراتب نظامی، مدرسه و بعضی از پوشاک بانوان نیز استفاده می‌شود.

کراوات , انواع کراوات , آموزش بستن کراوات

تاریخچه کراوات

فرانسه

کراوات کلمه‌ای فرانسوی و به معنای اسب تندرو و قوی است. فرانسوی‌ها به عنوان اولین مردمانی شناخته می‌شوند که از کراوات استفاده کردند. به همین دلیل نیز فرانسه به شهر کراوات معروف است. در مسابقات اسب سواری در فرانسه، سوارکاران برای اینکه اسب‌های تندرو و قوی را که به کراوات معروف بودند، از بقیه متمایز کنند، ربانی بلند و باریک بر گردن آن‌ها می‌انداختند. خود سوارکاران هم برای اینکه خود را فردی ویژه و شجاع نشان دهند آن ربان را بر گردن خود می‌انداختند.

روم

البته باید توجه داشت که قبل از فرانسوی‌ها نیز رومی‌ها از کراوات استفاده می‌کردند اما نه با این نام. رومی‌ها به عنوان اولین ملت در جهان پارچه ای بلند و باریک را به گردن می‌بستند اما بر خلاف فرانسوی‌ها، رومی‌ها برای جلوگیری از سرماخوردگی این کار را می‌کردند. نام این پارچه فوکال نام داشت.

ایران

پژوهشگری انگلیسی در کتاب خود عنوان کرده است که کراوات اولین بار و در زمان ساسانیان به اروپا رفت. در آن زمان پیروان مانی برای متمایز شدن از بقیه از پارچه ای در جلوی پیراهن خود استفاده می‌کردند.  اما کراوات به شکل امروزی به زمان پهلوی بر میگردد. این اکسسوری دو سال بعد از کلاه شاپو در زمان پهلوی مد شد.

کراوات , انواع کراوات , آموزش بستن کراوات

نکات مهم در مورد کراوات

همانطور که گفته شد، تقریبا کراوات مهم ترین و محبوب ترین اکسسوری در میان آقایان به حساب می‌آید. پس رعایت نکات مهم در مورد کراوات به زیبایی شما کمک شایانی می‌کند.

 • کراوات اولین چیزی است که به چشم می‌آید.

شما کراوات را به عنوان اکسسوری انتخاب می‌کنید و به عنوان جزئی از لباس شما به حساب می‌آید. پس نباید ساختار آن با ساختار دیگر لباس‌های شما متفاوت باشد.

 • از طول کراوات غافل نشوید

قد شما به طول کراواتی که استفاده می‌کنید هیچ ربطی ندارد. در هر حال نوک کراوات شما باید تا خط کمربند شما باشد. نه بلندتر نه کوتاه تر

کراوات , انواع کراوات , بستن کراوات

 • پهنا، مهم تر از طول

تقریبا همه طرفدار کراوات‌های باریک هستند. اما به عنوان یک عدد استاندارد می‌توان گفت که کراوات‌ها استاندارد پهنایی بین ۵.۷ تا ۷ سانتی متر دارند.

 • گره کراوات

نزدیک ۸۰ نوع گره برای کراوات وجود دارد که مهم ترین آن‌ها گره چهار در دست است. این گره نه خیلی بزرگ است نه خیلی کوچیک. گره ای کاملا طبیعی و مناسب هر تیپ لباس.

 • سنجاق

استفاده از سنجاق کراوات نکته زیاد مهمی در پوشش شما نیست ولی اگر از آن استفاده می کنید لازم است در مکان درست و با قاعده از آن استفاده کنید.

مکان درست سنجاق کراوات بین دکمه های سوم و چهارم پیراهن شما است.

تاریخچه کراوات

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: ۶ میانگین: ۴.۳]

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع سایت مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. علیرضا گفت:

  من عاشق کراواتم

پاپ آپ خرید روسری