۰

با رعایت این نکات در انتخاب شال و روسری، شیک‌پوشی را تجربه کنید

بازدید 845

اگر گران قیمت ترین و شکیل ترین مانتوها و پالتوها را بپوشید و کفش زیبایی به پا کنید این برای شیک پوشی شما خانم های حساس‌به‌ظاهر کفایت نمی‌کند. حتما لازم است انتخاب خوبی برای پوشش سرتان داشته باشید تا زیبایی سایر لباس هایتان بیشتر به چشم بیاید. شاید خیلی ها تصور کنند که شال ها و روسری ها تنها پوششی برای پوشاندن موها باشد، اما حقیقت تنها این نیست و شما باید بدانید شال‌ها و روسری‌ها در تمام دنیا به عنوان ابزار مد و زیبایی نیز به حساب می‌آیند و حتی در کشورهای اروپایی که حساسیتی روی حجاب وجود ندارد، سرپوش ها به عنوان ابزار زیبایی خانم‌ها شناخته می‌شوند.

شال/ روسری

روسری و شال خود را با فرم صورت تان هماهنگ کنید

آشنایی با فرم صورت مساله ای‌است که کمک زیادی به زیباشدن ظاهرتان می‌کند. اگر شکل هندسی صورت‌تان را بدانید، آن وقت علاوه بر اینکه می‌توانید مدل های مناسبی برای فرم موهایتان پیدا کنید، به راحتی هم می‌توانید انتخاب مناسبی در زمینه شال و روسری داشته باشید.

طول صورت را کوتاه کنید

در صورت مستطیلی و دراز، طول صورت از عرض بزرگتر است، پیشانی و فک هم اندازه و لبه‌های تیز دارد. در این حالت باید طوری روسری و شال بپوشید که طول صورت را کوتاه‌تر کنید و لبه‌های تیز صورت گرد شود. شال‌ها بهترین گزینه برای صورت‌های مستطیلی شکل است. شما می‌توانید با شال گوشه‌های صورت تان را گرد کنید. شال و روسری‌هایی که طرح‌های چهارگوش دارند، انتخاب نکنید. با انواع هدبند و اکسسوری زیر روسری صورت خود را کوتاه ‌تر کنید. از هدبند یا دستمال سرهای تیره انتخاب کنید. روسری و شال خود را به صورت گرد ببندید. برای این کار حتما کناره‌های روسری و شال‌تان را تا بزنید تا گونه‌هایتان مشخص شود. علاوه بر این از مدل‌هایی که در پشت بسته می‌شوند، انتخاب نکنید. روسری و شال‌هایی با پارچه‌های نرم و لخت انتخاب کنید.

همه مدل ها برای صورت بیضی ها

شال مناسب صورت بیضی ها

اگر صورت بیضی دارید، بیشتر مدل‌ها برای شما مناسب است. شما با صورت بیضی می‌توانید شال و روسری خود را به دلخواه ببندید. اما اگر فکر می‌کنید صورت تان کشیده است بهتر است هدبند یا دستمال سر در زیر روسری یا شال بپوشید و کناره‌های شال و روسری‌تان را تا بزنید تا گونه ها مشخص‌تر شود.

مثلثی ها چانه بپوشانند

در صورت مثلثی چون عرض چانه خیلی کم است و چانه نوک تیز است و در عوض پیشانی عریض است، شما باید عرض پیشانی را کم کنید تا با چانه متناسب شود. روسری و شال را طوری سر کنید که گوشه‌های پیشانی‌تان پوشیده شود. می‌توانید تیزی چانه را با روسری و شال بگیرید به این صورت که شال و روسری را طوری ببندید که قسمت پایین چانه پوشیده شود.

صورت تان را گرد کنید

چون در صورت های مربع، چانه و فک حالت چهارگوش دارد، شما باید این لبه‌ها را به روسری و شال گرد نشان دهید. شال‌ها بهترین گزینه برای صورت‌های مربعی شکل هستند. شما می‌توانید با شال گوشه های مربعی صورت تان را گرد کنید. شال و روسری‌هایی که طرح‌های چهارگوش دارند و همچنین مدل‌هایی که از پشت بسته می‌شوند، انتخاب نکنید. شال‌هایی با جنس‌های نرم و لَخت به درد افرادی می‌خورند که صورت‌های مربع شکل دارند.

صورت گردها پیشانی بلند کنند

شال مناسب صورت گرد

در صورت های گرد پیشانی عریض و کوتاه است. شما باید با روسری و شال عرض پیشانی را کمتر و در عوض بلندتر نشان دهید. از هدبند یا دستمال سر می‌توانید استفاده کنید اما نباید بیشتر از ۱/۴ پیشانی را بگیرید. به هیچ وجه کاری نکنید که ارتفاع پیشانی کم شود. برای بلندتر نشان دادن پیشانی از هدبندهایی که رنگ روشن دارند، استفاده کنید و روسری و شال خود را تیره‌تر و به صورت مستطیلی سر کنید. کناره‌های شال و روسری را به هیچ وجه تا نزنید. از پارچه‌های محکم و حالت دار استفاده کنید تا به صورت شما شکل بدهد.

ذوزنقه ای‌های برعکس!

نوع دیگری از صورت‌های ذوزنقه ای هستند که در این صورت‌ها عرض پیشانی از عرض چانه بزرگتر است و پیشانی بسیار باز و بزرگ است. شما باید برعکس حالت مدل ذوزنقه‌ای قبلی عمل کنید. از هدبند یا کلاه های تیره انتخاب کنید یا روسری و شال تان را طوری بپوشید که لبه های پیشانی گرفته شود.

عرض پیشانی را کم کنید

بعضی از افراد دارای صورت های ذوزنقه شکل هستند. در این صورت عرض پیشانی از عرض چانه کوچکتر است و شما باید روسری و شال را طوری ببندید که لبه های فک پوشیده شود.

از هدبند استفاده نکنید چون پیشانی شما را کوچکتر می کند. اما اگر اصرار بر هدبند یا کلاه زیر روسری دارید، از رنگ های روشن انتخاب کنید و روسری و شال‌تان را تیره بپوشید و کناره‌های آن را در قسمت شقیقه تا بزنید تا عرض پیشانی بزرگتر شود.

طرح ها و رنگ های مناسب برای تیپ های متفاوت

شال مناسب برای همه تیپ ها

حالا که با فرم صورت تان آشنا شدید و مدل مناسب بستن روسری را یاد گرفتید، وقت آن رسیده که اطلاعات مناسبی هم درباره طرح ها و رنگ های شال‌ها و روسری‌ها به دست بیاورید. تلفیق آشنایی با فرم صورت و انتخاب طرح و رنگ مناسب شال و روسری به شما کمک می‌کند تا ظاهر مناسبی در پوشش سرتان داشته باشید.

طلایی و مشکی عامه پسند

شال عامه پسند / شال طلایی و مشکی

رنگ طلایی و مشکی از آن دسته تلفیق‌هایی است که عامه پسند بوده و ناخودآگاه شما را به شخصی خاص تبدیل می کند.

این روسری در کنار مانتویی خردلی یا مشکی فوق العاده است. اگر مانتویی مشکی رنگ را ترجیح می‌دهید بهتر است به فکر انتخاب کیف و کفشی به رنگ شتری باشید. در این صورت، مطمئن باشید از ظاهرتان راضی خواهید بود.

با بته جقه اصیل باشید

شال بته جقه/ شال اصیل

بته جقه یکی از نقش های تزئینی و اصیل ایرانی است، تلفیق رنگ مشکی و سفید این روسری از آن مدل هایی است که دل مادرها را می برد. بهتر است این روسری را در کنار مانتویی مشکی رنگ امتحان کنید و خوش پوش باشید.

آبی فیروزه ای اسرارآمیز

شال اسرا آمیز/ شال فیروزه ای

از آن دسته رنگ هایی که به خاطر خاص بودنش پرطرفدار است، این رنگ به ظاهر آرامش خاصی می دهد. دوستداران آبی فیروزه ای، اسرارآمیز و با ثبات اند. در کنار این روسری بهتر است از مانتویی روشن استفاده کنید تا شکیل شوید.

پوست پیازی گرم و دلنشین

شال پوست پیازی/شال دلنشین

از آن روسری های خوش آب و رنگ که روی پوست اکثر افراد به زیبایی می نشیند. طرح براق این روسری ساتن به درد مجالس رسمی و کمی سنگین‌تر می‌خورد. بهتر است در کنار رنگ پوست پیازی این روسری از مانتوی مشکی رنگ استفاده کنید تا جلوه روسری تان دوچندان شود.

تلفیقی از سنگین و شاد

شال سنگین و شاد

طرح این روسری به کار مادرهایی می آید که علاقه ای به رنگ تیره در ظاهرشان ندارند. اگر این روسری حریر با زمینه کرم و خال خال های قرمز را در کنار مانتویی کرم استفاده کنید، متفاوت خواهید بود.

سرپوش های پشمی راه حل مناسب فصل سرما

شال ها بهترین راه حل برای روزهای سرد و خنک زمستانی هستند. شما می توانید با انتخاب یک سرپوش پشمی علاوه بر اینکه ظاهرتان را به زیبایی ست کنید، پوشش مناسبی هم در مقابل سرما و سوز زمستان داشته باشید و از شال زمستانه یا روسری زمستانه استفاده کنید. این کاربرد شال ها و روسری های پشمی به اندازه ای مثبت است که حتی در کشورهای اروپایی که اجباری برای پوشاندن سر و موها وجود ندارد، خانم ها در فصل سرما سرشان را با شال ها و روسری ها می‌پوشانند و اتفاقا از داشتن این حجاب بسیار هم راضی هستند.

روسری های بزرگ ترکمنی نیز از سرپوش‌های پرطرفدار در فصل زمستان هستند. این روسری‌ها علاوه بر اینکه قواره‌دار و بزرگ هستند، معمولا از پارچه‌های پشمی هم تهیه می‌شوند و بسیار گرم هستند. نکته جالب دیگر در مورد این روسری‌ها این است که روسری های ترکمنی رنگ‌ها و طرح‌های بسیار شاد و زیبایی هم دارند و معمولا توجه خانم‌های شیک پوش را به خودشان جلب می کنند. بنابراین اگر به دنبال یک سرپوش زیبا و گرم برای فصل زمستان هستید، حتما سری به فروشگاه‌هایی که صنایع دستی ایرانی می‌فروشند بزنید و در اولین فرصت یک روسری خوش رنگ و زیبای ترکمنی تهیه کنید.

حاشیه دار برای مهمانی رسمی

شال رسمی / شال برای مهمانی / شال برای مهمانی رسمی

اگر قصد شرکت در مهمانی رسمی را دارید جنس ساتن با طرح براق حاشیه های دور روسری از آن مدل‌هایی است که به کارتان می‌آید. بهتر است در کنار رنگ روشن این روسری از مانتویی تیره رنگ استفاده کنید تا ظاهرتان از یکنواختی دربیاید.

آبی نفتی اسپورت
شال اسپرت / شال آبی نفتی

در کنار مانتویی کرم و شلوار جین سرمه‌ای رنگ، این روسری فوق العاده می‌شود. در کنار این روسری ساتن با رنگ زمینه آبی نفتی بهتر است از کیف و کفش به رنگ حاشیه دور روسری استفاده کنید.

برای خرید روسری و انواع آن مانند خرید روسری زمستانی و… می توان به سایت بانک روسری مراجعه کنید.

منیع: برترینها

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: ۰ میانگین: ۰]

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع سایت مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاپ آپ خرید روسری