۰

پیشنهاداتی برای انتخاب لباس بر اساس فرم بدن

بازدید 463

اکثریت افراد در هر جامعه ای تلاش می‌کنند تا همواره مناسب ترین لباس‌ها را برای خود انتخاب کنند از این رو انتخاب بهترین لباس برای نوع بدن و رنگ پوست همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی افراد به خصوص آقایان بوده است. البته باید توجه داشت که شکل بدن مسئله ای نیست که آقایان در دورهمی‌های خود آن را مطرح کنند و در مورد آن با هم سخن بگویند ولی این مورد تاثیر چشمگیری در پوشش آن‌ها دارد.

فرم بدن , شکل بدن

شکل بدن

مهم ترین اصل در جذاب بودن پوشش شما تناسب اندام است. به طور کلی می‌توان گفت که اگر شما در همه اندام‌هایتان تناسب داشته باشید می‌توانید راحت تر برای خود لباس مناسب را انتخاب کنید. اما خب مسلما همه ی افراد دارای اندام متناسبی نیستند ولی خیلی از آنها پوشش را به عنوانی اصلی اساسی در زندگی تلقی می‌کنند.

همانطور که در بالا گفته شد، شناخت فرم بدن شما کمک شایانی به انتخاب مناسب لباس شما می‌کند. پس با ما همراه باشبد تا انواع فرم و شکل بدن‌ها را با هم بررسی کنیم.

شکل بدن و لباس‌های مناسب

  • بدن به شکل مثلث وارونه

اینگونه افراد به تمرینات بدنسازی علاقه دارند و به صورت مداوم این تمرینات را انجام می‌دهند. اگر فرم بدن شما به این صورت است سعی کنید حتما همراه با لباس‌های خود کمربند داشته باشید. یکی دیگر از نکات مثبت برای افراد با این نوع فرم بدن پوشیدن کت‌های ۶ دکمه است. این کت‌ها توجه را بر روی سینه و وسط بدن جمع می‌کند. پولیور و تی شرت‌های یقه هفت نیز برای شما مناسب است. مهم ترین نکته که باید به آن توجه کرد این است که نباید شلوار جین چسبان پوشید. این نوع شلوار پاهای شما را لاغر تر نشان داده و بین بالا تنه و پایین تنه شما عدم تناسب ایجاد می‌کند. همچنین کت‌های اپل دار نیز برای این دسته از افراد مناسب نیست.

 

فرم بدن , شکل بدن

 

  • بدن مستطیل شکل

در این مدل فرم بدن، عرض شانه ه و کمر یکسان است و احتمالا غیر رایج ترین شکل بدن تلقی می‌شود. در این نوع شما باید تلاش کنید که شانه‌های خود را پهن تر جلوه بدین. در واقع شما باید شانه‌های خود را شبیه سازی کنید. برعکس مدل قبلی، افراد با این مدل شکل بدن می‌بایست از کت‌های اپل دار استفاده کنند. این نوع کت به خوبی عملیات شبیه سازی شانه‌های شما را انجام می‌دهد. همچنین پیراهنی که می‌خواهید به تن کنید باید در قسمت کمر قطع شود. در مورد لباس‌هایی که با این فرم بدن نباید به تن کنید هم کاملا مخالف مورد بالا است. از پشیدن کت‌های شش دکمه و دو دکمه پرهیز کنید و تی شرت‌های بدون فرم و مستطیلی نیز نپوشید.

  • بدن مثلثی شکل

در این فرم بدن شکم شما عریض تر از شانه‌های شما است.هدف پوشش شما با این فرم بدن باید به این صورت باشد که توجه را از کمر به سمت شانه‌های خود ببرید. بهترین لباس برای این فرم بدن لباس‌هایی با راه راه عمودی است. استفاده از رنگ‌های روشن در نیم تنه بالایی نیز به کم کردن توجه از پایین تنه شما کمک می‌کند. تی شرت‌های دارای خطوط افقی در ناحیه شکم و همجنین پوشاندن گردن به طور کلی پرهیز کنید.

 

فرم بدن , شکل بدن

 

  • بدن بیضی شکل

چهارمین شکلی که بدن یک مرد می‌تواند داشته باشد بدن بیضی شکل است. شما با این فرم بدن باید بر روی کشیده نشان دادن بدن و پهن نشان دادن شانه‌ها تمرکز کنید. شلوارها در این فرم بدن نقش بسزایی ایفا می‌کنند. اگر شلوارتان بلند باشد تمام تمرکز به سمت شلوار شما خواهد رفت. به طور کلی می‌توان گفت پرداختن به جزئیات کار شما را در انتخاب لباس و پهن و کشیده نشان دادن بدن آسان تر می‌کند. کمربندهای رنگی، کت‌های شش دکمه و کفش‌های ساق دار و یا چکمه نیز برای فرم بدن شما مناسب نیستند.

  • بدن ذوزنقه ای شکل

آخرین مدل از فرم بدن آقایان و ایده آل ترین آن‌ها بدن ذوزنقه ای شکل است. اگر شما فردی با این فرم بدن هستید اصلا جای نگرانی نیست. هر لباسی را که دوست دارید به تن کنید. فقط کافیست تا لباس اندازه شما باشد و قواعد و اصول پوشش را رعایت کرده باشید.

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: ۰ میانگین: ۰]

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع سایت مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاپ آپ خرید روسری