۰

بانک روسری ایران افتتاح شد

افتتاح بانک روسری ایران
بازدید 739

دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در مراسم رونمایی از سامانه‌های داخلی بانک اطلاعاتی و ثبت سفارشات بانک روسری ایران گفت: ما می‌توانیم به قطب تولید شال و روسری در میان کشورهای اسلامی و در منطقه خاورمیانه تبدیل شویم.

به گزارش گروه زنان و جوانان خبرگزاری فارس، حمید قبادی دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به همراه محسن کاشف مدیر دفتر نظارت و ارزشیابی، علی‌اصغر زیلایی مدیر امور اجرایی کارگروه ساماندهی مد و لباس فجر از موسسه موژان نگار پارسیان با مدیریت سید محمود لاجوردی که در حوزه طراحی روسری و شال فعالیت دارد، بازدید کرد.

در این بازدید دبیرکارگروه ساماندهی مد ولباس کشور از نزدیک با فضاهای گوناگون این موسسه دیدن و در جریان روند آماده‌سازی و فرآیند اجرایی تولید محصولات پوشش سر در این موسسه قرار گرفت.

در این نشست دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور ضمن رونمایی از سامانه‌های داخلی بانک اطلاعاتی و ثبت سفارشات بانک روسری ایران اشاره کرد: هنر صنعت تولید شال و روسری با توجه به لزوم حفظ پوشش اسلامی در کشور ما جایگاه ویژه‌‌تری نسبت به سایر کشورها دارد. با بهره‌گیری از ظرفیت‌های این هنر صنعت می‌توان به قطب تولید شال و روسری در میان کشورهای اسلامی و در منطقه خاورمیانه تبدیل شد. علاوه بر این با حمایت از کسب و کارهای نوپا و کوچک در این عرصه می‌توان به اشتغالزایی نیز کمک بسیاری کرد.

وی ادامه داد: انشالله به سمتی برویم که بتوانیم حوزه پوشش سر، را نه تنها در کشور بلکه به صورت بین‌المللی معرفی کنیم و باید در این حوزه به سمتی حرکت کنیم که وابستگی را کنار بگذاریم و با کنار گذاشتن آفت‌های قاچاق به سمت استقلال برویم.

قبادی با توجه به ظرفیت‌های موجود کار در این حوزه از راه اندازی انجمن طراحان پوشش سر در ایران خبر دادند که موجب فعالیت بیشتر و بهتر فعالان بخش طراحی شود.

مدیر مسؤول این موسسه در این نشست با اشاره به تلاش های صورت گرفته گفت : این مجموعه به عنوان مرجع اطلاعات، دانش و تکنولوژی؛ فرآیند تامین، طراحی و تولید پوشش سر و خدمات وابسته آن، فعالیت خود را با الهام از ایده ها و فرهنگ ایرانی و اسلامی، برای تجمیع و هم‌افزایی نیروی بالقوه ارکان این هنر، صنعت آغاز نموده و چشم انداز خود را تحت حمایت تک تک طراحان، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان صنعت نساجی و پوشاک، فراهم ساختن بستر توسعه روزافزون اشتغال و اقتصاد در این صنعت قرارداده است.

وی ادامه داد: با تکیه بر تخصص، دانش و خلاقیت تیم طراحی خود توانسته اعتماد تعداد کثیری از فعالان طراحی، تولید و بازار روسری در ایران و منطقه را برای طراحی‌های جذاب و پرمخاطب مبتنی بر فرهنگ ایرانی جلب کند، همچنین خاطر نشان کرد که حمایت از تولیدات داخلی و حفظ و حراست از کیفیت محصولات و منابع مالی مشتریان؛ انگیزه و اشتیاق وافر و تلاش موژان نگار پارسیان را دو چندان کرده است.

لاجوردی یاد آور شد: حضور مستمر و به هنگام در بازارهای جهانی و آشنایی کامل با آخرین دستاوردهای نرم افزاری و سخت افزاری این هنر، صنعت، منجر به تامین، ارتقا و تولید تجهیزات چاپ پیشرفته در این واحد شده و ایفای تعهدات، برخورداری از امکانات و سازو کارهای لازم جهت اجرای صحیح فرآیند طراحی، تولید، با رعایت کامل استانداردها  است.

در پایان لاجوردی گفت: در این مجموعه با تمام توانمندی‌ها، تلاش برای رقابت در عرصه منطقه و بین الملل، بدون ارتقاء سطح دانش و همگام شدن با پیشرفت های جهانی و بدون وجود پایگاهی برای تعامل و هم افزایی بخش های مختلف این صنعت رو به رشد امری محال می‌دانیم و بستری را در این مجموعه ایجاد کرده‌ایم که زیرساخت‌های توسعه در کلاس جهانی با همکاری ارکان صنعت پوشش سر فراهم آوریم.

 تاکنون بالغ بر ۲۶۰۰ طرح ایرانی ـ اسلامی در این مجموعه ثبت و تاکنون بالغ بر ۱۱۵۰ طرح نیز تولید و در تیراژ گسترده وارد بازار شده است.

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: ۱ میانگین: ۵]

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع سایت مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاپ آپ خرید روسری