۰

اینفوگرافیک نحوه شستن شال و روسری

نحوه شستن شال و ورسری
بازدید 478

شال و روسری دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشند و به همین دلیل ضرورت شست‌وشوی شال و روسری بسیار بالاست و باید حتما دنبال آن باشید. برای شست و شو باید مطالعه دقیق برگه دوخته شده به شال یا روسری را به منظور آشنایی با شیوه صحیح شست‌وشو و مواردی مانند دمای آب، امکان اتوکردن و شست‌وشو با ماشین لباس‌شویی و … انجام بدهید. باید دقت داشته باشید که از شوینده‌های قوی و آب با دمای بالا هنگام شست‌وشو استفاده نکنید. هم‌چنین باید شال و روسری را از دیگر لباس‌ها در هنگام شتستشو جدا کتید تا آسیب به بافت شال و روسری وارد نشود. شستن شال و روسری با دست از بروز آسیب به بافت و ساختار شال و روسری جلوگیری می‌کند. در ادامه به نکاتی در مورد نحوه شستن شال و روسری می‌پردازیم و با مطالعه اینفوگرافیک پایین صفحه همه اطلاعات را در یک جا ببینید.

نحوه شست‌وشوی شال و روسری دارای مراحل زیر است:

۱- شست و شوی شال و روسری: در این مرحله باید ظرف یا لگنی را با آب ولرم پر کنید و مقداری مایع شوینده، شامپو و یا سرکه درون آب بریزید.سپس شال و روسری را در ظرف قرار داده و کمی تکان بدهید. پس از آن برای آبکشی باید ظرف را خالی کنید و با آب تمیز پر کنید. پس از آن شال و روسری را در آب تمیز قرار دهید و به اندازه کافی تکان دهید تا کف و مواد شوینده از آن خارج شود. به این نکته دقت کنید که در هنگام آبکشی اصلا شال و روسری را نپیچانید و به آن فشاری وارد نکنید.

۲- خشک کردن شال و روسری: در این مرحله باید شال و روسری را پس از شستن به آرامی تکان بدهید و از جایی آویزان کنید. هم‌چنین می‌توانید حوله تمیزی را روی سطحی پهن بکنید و شال و روسری را روی آن بیبندازید تا آب اضافی آن جذب بشود. بهترین فضا برای خشک شدن شال و روسری، در فضای آزاد می‌باشد تا نور مستقیم خورشید جذب آن نشود. دقت داشته باشید که شال و روسری را با عملکرد خشک‌کن ماشین لباس‌شویی خشک نکنید و اگر لازم باشد، دستگاه را روی دور کند قرار بدهید.

۳- اتوکشی شال و روسری: برای اتوکشی شال و روسری به حداکثر دمای قابل تحمل شال و روسری که بر روی برگه وصل شده به شال و روسری نوشته شده حتما دقت کنید و اتو را بیش از اندازه نباید داغ کنید. در هنگام اتوکشی باید پارچه سفید و تمیزی را روی شال یا روسری خود بیندازید تا بافت شال و روسری در معرض مستقیم اتو نباشد و یا شال و روسری توسط ذرات آب و بخار لک نشود.

هنگام شست‌و شوی انواع شال بافت، شال پشمی، روسری پلیسه و نخی باید به این نکات بسیار دقت داشته باشید:

۱- شال بافت را با صابون حمام یا صابون دستشویی نشویید و بافت را در ماشین لباسشویی نیندازید.

۲- از آب داغ برای شستن شال و روسری زمستانی استفاده نکنید.

۳- قبل از شست‌وشو حتما لک‌ها را با ماده شوینده بشویید تا عملکرد شوینده روی لک‌ها فعال بشود.

۴- هنگام اتوکشی، بافت را کمی نمدار کنید تا به کف اتو نچسبد.

۵- پارچه سفید و تمیزی را روی شال زمستانی خود بیندازید تا بافت آن در معرض مستقیم حرارت قرار نداشته باشد.

۶- هم‌چنین در زمان اتوکشی، پارچه سفید و تمیزی را روی شال یا روسری خود بیندازید تا بافت آن در معرض مستقیم اتو قرار نداشته باشد.

۷- حتی اگر روی تگ شال و روسری بافت، امکان شست‌وشو با ماشین لباسشویی نوشته شده باشد، بهتر است آن را به صورت دستی بشویید.

۸- برای شستن شال و روسری نخی از آب ولرم و شوینده ملایم استفاده کنید و در صورت استفاده از ماشین لباسشویی آن را روی دور کند تنظیم بکنید.

۹- شال و روسری پلیسه را باید آرام و با دست بشویید تا چین و تای آن آسیبی نبیند. هم‌چنین هنگام شست‌و شو نباید دمای آن بیش‌تر از ۳۰ درجه باشد تا شال و روسری آسیبی نبیند.

برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می‌کنم مقاله زیر را از دست ندهید:

نحوه شستن سال های مختلف به چه صورت است؟

اینفوگرافیک نحوه شستن شال و ورسری

اینفوگرافیک نحوه شستن شال

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: ۱ میانگین: ۵]

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع سایت مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاپ آپ خرید روسری