رد کردن لینک ها

آغاز جشنواره و نمایشگاه منطقه‌ای مد و لباس کُردی در سنندج

نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کُردی استان‌های مناطق کُردنشین با هدف صیانت از هویت ملی، تقویت همگرایی ملی و ترویج مد و لباس ایرانی و اسلامی در سنندج برپا شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، آئین افتتاحیه نخستین جشنواره و نمایشگاه منطقه‌ای مد و لباس کُردی عصر امروز با هدف صیانت از هویت ملی، تقویت همگرایی ملی و ترویج مد و لباس ایرانی و اسلامی با حضور میهمانان و طراحان دوخت و لباس استان‌های مناطق کُردنشین در عمارت خسروآباد این شهر آغاز شد.

شیدا مردوخی، دبیر اجرایی نخستین جشنواره و نمایشگاه منطقه‌ای مد و لباس کُردی در این مراسم ضمن عرض خیرمقدم به همه میهمانان کشور، اظهار داشت: این نمایشگاه متشکل از ۲۸ غرفه و با حضور طراحان استان‌های مناطق کُردنشین برپا شده است.

وی افزود: غرفه‌های طراحی لباس، دوخت و تزئینات لباس سنتی با همت ۲۵ بانو تشکیل شده و علاوه بر آن بخش‌های مرتبط با لباس کُردی مانند کلاش‌بافی به‌صورت کارگاه‌های عملی و آموزشی در ۳ روز برگزار و در پایان به شرکت‌کنندگان گواهی شرکت در کارگاه اهدا می‌شود.

دبیر اجرایی نخستین جشنواره و نمایشگاه منطقه‌ای مد و لباس کُردی استان‌های کُردنشین ادامه داد: علاوه بر غرفه‌های برپاشده، نمایشگاه عکس متشکل از آثار ۲۲ عکاس نیز دائر شده است.

مردوخی خاطرنشان کرد: جشنواره بعدی در فروردین‌ماه سال آینده جامع‌تر برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم؛ برگزاری کارگاه الگوسازی و  برش و دوخت لباس و کلاش‌بافی از دیگر برنامه‌های این جشنواره است.

نمایشگاه مد سنندج

نمایشگاه مد سنندج

نمایشگاه مد سنندج

نمایشگاه مد سنندج

نمایشگاه مد سنندج

منبع: خبرگزاری تسنیم

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

به گفتگو بپیوندید