استایل مونوکروم یا تک رنگ چیست؟
بازدید 368
Scarfbank 762 روز پیش
بدون دیدگاه

استایل مونوکروم یا تک رنگ چیست + نکات کلیدی سبک مونوکروم

استایل مونوکروم یا استایل تک رنگ، زمانی که درست انجام شود، می‌تواند کاملا مسحورکننده باشد. متأسفانه، اکثر افرادی که لباس تک رنگ را امتحان می‌کنند، در ست کردن آن اشتباه می‌کنند. زیرا سبک مونوکروم آنقدرها هم که فکر می‌کنید ساده نیست و هنگام قرار دادن یک طرح تک رنگ برای لباس خود باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید.

استایل تک رنگ چیست؟

مونو به معنای “یک” و کروم به معنای “رنگ” است. بنابراین، استایل تک رنگ همان چیزی است که با ایجاد یک ظاهر منسجم تنها با استفاده از یک رنگ به دست می‌آید. در دنیای طراحی و مد، شما همچنین سایه‌ها، رنگ‌ها و تن‌های مختلف از یک خانواده را در چرخه رنگ (رنگ‌ها) در یک استایل مونوکروم قرار می‌دهید. در استایل تک رنگ فقط از رنگ‌هایی با همان تناژ رنگ استفاده می‌شود. اینجا رنگ آبی در نظر گرفته شده است.

استایل مونوکروم چیست؟

به عنوان مثال، ترکیب آبی سرمه‌ای، آبی سلطنتی و آبی روشن به عنوان یک طرح برای استایل مونوکروم در نظر گرفته می‌شود زیرا همه این رنگ‌ها، تن‌های مختلف رنگ آبی هستند. بنابراین، همه آنها از نظر زیبایی شناسی به خوبی جفت می‌شوند. این پالت رنگی فقط از تناژهای مختلف رنگ آبی تشکیل شده است.

لباس‌های تک رنگ و استایل مونوکروم را می‌توان از طریق لایه‌بندی یا پوشیدن لباس‌های مختلف در کنار هم به منظور ایجاد لباسی یکنواخت که همچنان چشم‌نواز و شیک است ایجاد کرد. ماهیت یکنواخت لباس‌های تک رنگ به این معنی است که کنار هم قرار گرفتن آنها راحت تر از لباس‌هایی با رنگ‌های مختلف است .

فقط یک نکته کاملاً واضح در مورد استایل مونوکروم وجود دارد که همه لباس‌های باید یک تناژ رنگی داشته باشند.

نکات کلیدی در مورد استایل مونوکروم

  • اطمینان حاصل کنید که در سایه‌ها، رنگ‌ها و تن‌های پالت رنگی که انتخاب می‌کنید، تنوع وجود دارد. به عنوان مثال، اگر تمام سایه‌های آبی را می‌پوشید، آبی بسیار روشن را در جایی از لباس خود اضافه کنید تا به استایل شما را پررنگ‌تر کند.
  • جنس‌های مختلف پارچه را با هم ست کنید. این کار باعث می‌شود استایل شما جذابیت بصری بیشتری داشته باشد.
  • از اکسسوری‌ها برای جذاب‌تر کردن استایل مونوکروم استفاده کنید. سعی کنید یک روسری یا کمربند همرنگ بقیه استایل اضافه کنید تا لباسی که می‌پوشید پیچیده‌تر شود.
  • استایل مونوکروم مشکی و سفید در واقع بخشی از استایل تک رنگ هیچ رنگی نیستند. توجه به این موضوع بسیار مهم است، بنابراین در ادامه مقاله بیشتر در مورد این موضوع صحبت می‌کنیم

نکات کلیدی در مورد استایل مونوکروم

نمونه هایی از لباس‌های تک رنگ

در اینجا چند نمونه از استایل تک رنگ را گردآوری کرده‌ایم تا به شما ایده بدهیم چطور می‌توان یک استایل مونوکروم جذاب ساخت.

مثال ۱: سایه‌ها و ته رنگ‌های قرمز.

نکته کلیدی برای ایجاد استایل تک رنگ جذاب این است که اطمینان حاصل کنید که در سایه‌ها، رنگ‌ها و تن‌های پالت رنگی که انتخاب می‌کنید، تنوع وجود دارد. در این مثال، سایه‌ها و ته رنگ‌های مختلف قرمز یک ظاهر تک رنگ منسجم ایجاد می‌کنند.

این لباس به گونه‌ای طراحی شده است که به جذابیت بصری اضافه می کند. لایه بندی اقلام مختلف لباس و درجات مختلف رنگ، سبک مونوکروم را جذاب‌تر کرده‌اند. اکسسوری‌هایی مانند کمربند، کفش‌های همسان، و ساعت نیز به اضافه کردن جذابیت بیشتر به استایل کمک می‌کنند.

در این استایل مونوکروم مردانه تنها یک رنگ پوشیده شده است.

 

مثال ۲: سایه‌های قهوه‌ای.

در نمونه استایل مونوکروم قهوه‌ای از سایه‌ها، رنگ‌ها و تن‌های قهوه‌ای مختلف برای ایجاد ظاهری دلپذیر استفاده می‌شود. اگرچه هماهنگی کامل با رنگ‌های مختلف قهوه‌ای همیشه آسان نیست، اما امکان پذیر است.

رنگ‌های قهوه‌ای یا مایل به قهوه‌ای به سختی قابل تشخیص هستند، اما به راحتی با یکدیگر جفت می‌شوند قهوه‌ای رنگی است که می‌توان با آن یک استایل مونوکروم زنانه جذاب درست کرد.

مثال ۳: سایه‌های رنگ آبی.

در این استایل مونوکروم از سایه‌ها و شدت‌های مختلف رنگ آبی برای ایجاد ظاهری منسجم استفاده می‌شود. همانطور که قبلا ذکر شد، مهم است که کمی تنوع به پالت رنگی خود اضافه کنید تا بیش از حد یکنواخت به نظر نرسید. می‌توانید از تن‌های مختلف آبی استفاده کنید اما باید همه آنها از خانواده و در یک چرخه رنگی قرار داشته باشند. آبی یک رنگ عالی برای لباس‌های تک رنگ است. و بهترین رنگ برای کت و شلوار است.

نمونه ای از استایل مونوکروم

سیاه و سفید؛ استثنایی برای استایل تک رنگ؟

ممکن است از نمونه‌های لباس‌های تک رنگ و استایل مونوکروم بالا متوجه شده باشید که سیاه و سفید به عنوان رنگ در طرح‌ و نمونه استایل تک رنگ گنجانده نشده است. ممکن است عجیب به نظر برسد اما سیاه و سفید نسخه‌های بسیار تیره یا روشن از هر رنگی هستند.

در حقیقت رنگ سفید از نظر فنی شکل بسیار روشن آبی است (یا زرد، نارنجی، سبز و غیره) اما نباید در سبک تک رنگ استفاده شود و مشکی هم همینطور است.

 

با این حال، می‌توانید لباسی ترکیب کنید که فقط دارای تکه‌هایی سفید یا سیاه باشد تا نوع کاملاً جدید از استایل تک رنگ ایجاد کنید. شما می‌توانید سه نوع مختلف استایل تک رنگ (در واقع بی رنگ) با استفاده از لباس‌های بی رنگ بسازید:

استایل مونوکروم طوسی

نمونه دیگر استایل تمام مشکی

استایل تمام سفید

هر سه گزینه را بارها و بارها در استایل کلاسیک دیده‌ایم و به راحتی و به سادگی می‌توان از آنها استفاده کرد. اکثر مردم لباس‌های زیادی به رنگ های سیاه، سفید یا خاکستری دارند. در واقع، مشکی رایج‌ترین رنگ در لباس است، بنابراین ست کردن استایل تمام مشکی بسیار آسان است. فقط کمدتان را باز کنید و تمام لباس‌های مشکی را که می‌خواهید بپوشید.

استایل تک رنگ مونوکروم

استایل تک رنگ در مقابل پلی کروم

پلی کروم به معنای “چند رنگ” است. هر استایلی که از چندین رنگ استفاده کند به عنوان یک استایل چند رنگ به حساب می‌آید. به طور معمول، کنار هم قرار دادن لباس‌های چند رنگ نسبت به لباس‌های تک رنگ سخت‌تر است. البته اگر قصد داشته باشید زیبا به نظر برسد.

تک رنگ بودن جفت شدن رنگ‌ها را آسان‌تر می‌کند زیرا فقط باید از رنگ‌هایی استفاده کنید که از یک خانواده رنگی می‌آیند. بنابراین لازم نیست به مشابه بودن آنها یا رنگ‌های مکمل و هر چیز دیگری دقت کنید.

اما این همان چیزی است که اجرای سبک تک رنگ را بسیار دشوار می‌کند. زیرا برای ساخت یک استایل مونوکروم باید به رنگ دلخواه خود، همه اجزای استایل را داشته باشید تا تنها بتوانید یک استایل مونوکروم بسازید.

به همین دلیل است که بسیاری از افراد از پوشیدن تنها یک رنگ اجتناب می‌کنند. همچنین به همین دلیل است که بیشتر افراد از چند رنگ استفاده می‌کنند زیرا استفاده از آن آسان‌تر است.

سخن آخر

استایل مونوکروم با مانتو و استایل مونوکروم ایرانی یکی از روش‌هایی است که بانوان ایرانی‌ می‌توانند برای جذاب‌تر شدن استایل استفاده کنند. اگر تمامی اجزای استایل تک رنگ را خریداری کرده‌اید، حتما از اکسسوری و خرید شال و خرید روسری غافل نشوید. زیرا استایل ایرانی مونوکروم حتما به شال و روسری نیاز دارد.

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: ۱ میانگین: ۵]

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع سایت مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاپ آپ خرید روسری