لباس تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر
بازدید 2513
Scarfbank 1070 روز پیش
۱ دیدگاه

لباس تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

بیست و دومین جام جهانی فوتبال در تاریخ ۲۱ نوامبر سال ۲۰۲۲ در قطر برگزار خواهد شد. شاید عجیب‌ترین اتفاق آن میزبانی یک کشور عربی از خاورمیانه برای اولین بار باشد. یکی از دغدغه‌های اصلی قبل از برگزاری هر مسابقه، لباس تیم ملی ایران است. لباس جام جهانی ایران قطر ۲۰۲۲ در این مسابقات همانند سایر مسابقات با مشکلات پیچیده و عجیبی روبه رو است.

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با چالش‌های موجود در زمینه طراحی و تولید لباس تیم ملی ایران آشنا کنیم.

لباس تیم ملی ایران

 

لباس ایران در جام جهانی ۲۰۲۲

ورزش از جهت اجتماعی و انسانی مزیت‌های زیادی برای فرد و جامعه دارد. این امر به خصوص در ورزش‌های گروهی مانند فوتبال بیشتر به چشم می‌آید. فوتبال از جمله ورزش‌هایی است که باعث انسجام ملی و تقویت هویت اجتماعی می‌شود. بازی در مسابقات ملی و جهانی روحیه شادی، همکاری، همبستگی و پرهیز از خشونت را به ارمغان می‌آورد.

این مسابقه پرهیجان حرفه‌ای در جهان، هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود. جام جهانی فوتبال برای اولین بار در سال ۱۹۳۰ در کشور اروگوئه برگزار شد.

بعد از آن جام جهانی به ترتیب در سال ۱۹۳۴ در ایتالیا، ۱۹۳۸ در فرانسه، ۱۹۵۰ در برزیل، ۱۹۵۴ در سوئیس، ۱۹۵۸ در سوئد، ۱۹۶۲ در شیلی، ۱۹۶۶ در انگلستان، ۱۹۷۰ در مکزیک، ۱۹۷۴ در آلمان غربی، ۱۹۷۸ در آرژانتین، ۱۹۸۲ در اسپانیا، ۱۹۸۶ در مکزیک، ۱۹۹۰ در ایتالیا، ۱۹۹۴ در آمریکا، ۱۹۹۸ در فرانسه، ۲۰۰۲ کره جنوبی، ۲۰۰۶ در آلمان، ۲۰۱۰ در آفریقای جنوبی، ۲۰۱۴ در برزیل و ۲۰۱۸ در روسیه برگزار شده است.

جام جهانی ۲۰۲۲ بیست و دومین جام جهانی است که به میزبانی شهر قطر برگزار خواهد شد. تاریخ برگزاری این مسابقه از ۲۰ آبان تا ۲۷ آذر خواهد بود. این رویداد مهم ورزشی در جهان همراه با فراز و نشیب‌های بسیاری بوده است. یکی از مشکلات مطرح در این مسابقات، لباس تیم‌های شرکت‌کننده در آن است. لباس جام جهانی ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و همواره دارای چالش‌های بسیاری است.

تحریم‌های موجود از جمله مشکلاتی است که باعث شده است تا لباس ایران برای جام جهانی قطر ۲۰۲۲ دچار مشکلاتی باشد. چرا که تامین کننده لباس جام جهانی تیم ملی ایران جزو مباحثی است که باعث شده است تا طراحی و اجرای لباس رسمی برای اعزام هر چه شایسته‌تر ایران دچار نقص‌هایی شود و موضوع لباس رسمی کاروان ورزش ایران همانند سایر سال‌های قبل دچار حاشیه‌های فراوانی باشد.

استایل بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران

لباس کاروان ایران در جام جهانی

یکی از چالش‌های بسیار مهم در رابطه با تیم ملی فوتبال ایران، مشکل انتخاب لباس مناسب برای مسابقات جام جهانی فوتبال است. ایران جزو معدود کشورهایی است که تامین‌کننده البسه تیم ملی خودش را بسیار تغییر داده است. به عنوان مثال تیم ملی ایران از سال ۲۰۰۶ به این‌سو، با برندهای مختلفی همکاری کرده است. این برندها شامل آل‌اشپورت، جیووا، آدیداس، پوما، دایی و… است که در نوع خود یک رکورد به حساب می‌آید.

علاوه بر این فدراسیون فوتبال ایران به برندهای گفته شده در بالا، هزینه برند لباس را نیز پرداخت می‌کند. این در حالی است که سایر کشورهای دنیا برای پوشیدن پیراهن‌های برند هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. اما کشور ایران حتی برای تبلیغ برندهای این لباس‌ها ملزم به پرداخت هزینه است.

این در حالی است که تولیدکننده‌های بسیاری در ایران تمایل به تولید لباس جام جهانی ایران را دارند. اکنون در آستانه برگزاری جام جهانی، لباس تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ نیز با چالش‌هایی روبه رو است.

جام جهانی قطر 2022

 

سازنده لباس تیم ملی کیست؟اسپانسر لباس تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ کیست؟

یکی از اخبار خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا

فدراسیون فوتبال از قرارداد با یک شرکت آلمانی برای تامین پوشاک تیم‌های ملی و لباس جام جهانی ایران تا سال ۲۰۲۳ خبر داد. به گزارش ایسنا، طبق اعلام فدراسیون فوتبال، تمام تیم‌های ملی تا پایان سال ۲۰۲۳ از پوشاک آل‌اشپرت استفاده خواهند کرد که این موضوع شامل تیم ملی بزرگسالان و حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ نیز می‌شود. غلامرضا علیخانی، نماینده شرکت رابر دومان درخصوص تامین البسه تیم های ملی فوتبال گفت: طبق توافق صورت گرفته میان فدراسیون فوتبال و شرکت آل‌اشپرت، حمایت خودمان را از تیم های ملی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی (آقایان و بانوان) را آغاز کردیم تا ملی پوشان با آسایش و آرامش در مسابقات شرکت کنند.

طراحی لباس تیم ملی

وی در ادامه با اشاره به تامین البسه با کیفیت برای تیم های ملی فوتبال گفت: یکی از دغدغه های مهم این است که البسه با کیفیت را در اختیار تیم های ملی قرار دهیم. در همین راستا از فدراسیون فوتبال درخواست کمک داریم تا با همکاری گمرک بتوانیم البسه مناسب و با کیفیت را مستقیما وارد ایران کنیم.

علیخانی اضافه کرد: شرکت آل اشپورت تا پایان سال ۲۰۲۳ البسه کلیه تیم های ملی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی اعم از آقایان و بانوان را برعهده دارد. آنچه مسلم است کلیه لباس هایی که در تیم های ملی مورد استفاده قرار می گیرد با کیفیت اصلی و تولید شده در کارخانه آل اشپورت است. برای تیم های ملی فوتبال و فوتسال که در آستانه مسابقات مهمی قرار دارند، آرزوی موفقیت داریم.

به این ترتیب تیم ملی فوتبال بزرگسالان نیز در صورت صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، همانند سال ۲۰۱۴ با البسه شرکت آل‌اشپورت در این مسابقات شرکت خواهد کرد و همچنین این پوشاک در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چین نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در جام جهانی ۲۰۱۸ و سپس جام ملت های ۲۰۱۹ امارات، نشان آدیداس روی پیراهن های تیم ملی دیده می شد و این شرکت، پیراهن های تیم ملی را فراهم کرده بود.با این وجود، قرارداد فدراسیون با آدیداس ابهامات و همینطور انتقادات زیادی به همراه داشت و در نهایت فدراسیون فوتبال پس از خروج کارلوس کی روش، تصمیم به تغییر نشان پیراهن های تیم ملی گرفت.

حالا قرار است، شرکت آل اشپورت که تامین کننده البسه نیمی از باشگاه های لیگ برتری نیز به شمار می رود، پیراهن تیم ملی را طراحی کند؛ اما رونمایی از طرح اصلی به دلیل زمانی که برای طراحی نیاز است، هنوز امکان پذیر نیست.

لباس جدید تیم ملی و لباس جام جهانی ایران که توسط کمپانی آل اشپورت طراحی و تولید شده، از نظر شکل کلی تفاوتی با پیراهنی که در دیدار با سوریه مورد استفاده قرار گرفت، ندارد اما در یک کلام می‌توان گفت که نقایص زیبایی شناختی لباس قبلی برطرف شده و حالا هواداران فوتبال با طرحی شیک و زیبا مواجه هستند که شاید مثل کیت جام جهانی ۲۰۱۴ به جمع البسه خاطره انگیز تیم ملی اضافه شوند.تیم ملی برای مرحله مقدماتی جام جهانی با لباس سفید و قرمز به مصاف حریفان خواهد رفت. این دو رنگ که پس از شکست در نیمه نهایی جام ملتهای ۲۰۰۴ تبدیل به رنگ اصلی پیراهن‌های تیم ملی شدند، حالا در حالی بر تن شاگردان اسکوچیچ خواهند رفت که آل اشپورت از طرح یکدست سفید و یکدست قرمز استفاده کرده است.

لباس تیم ملی ایران در قطر

پایگاه خبری فوتبالی: تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با البسه شرکت آل‌اشپورت به میدان خواهد رفت. به گزارش فوتبالی و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، طبق توافق صورت گرفته میان فدراسیون فوتبال و شرکت آل‌اشپورت، تیم ملی فوتبال کشورمان تا پایان مسابقات مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ از البسه این شرکت استفاده خواهد کرد.گفتنی است، پس از نهایی شدن این توافق توسط تیم حقوقی و اقتصادی طرفین، مراسم رونمایی از البسه جدید تیم ملی متعاقباً برگزار خواهد شد.وحید جعفری نماینده شرکت آل‌اشپورت در خاورمیانه در گفت‌وگویی کوتاه ضمن تأیید این خبر تاکید کرد که همکاری‌‌های شرکت آل‌اشپورت و فدراسیون فوتبال کما‌فی‌السابق ادامه خواهد داشت.

طراحی لباس تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر ۲۰۲۲ و مقدماتی ۲۰۲۱

پیراهن اول تیم ملی ایران زمینه‌ای سفید دارد. همچنین خطوطی باریک و افقی به حالت محو بر روی این لباس دیده می‌شود. پرچم ایران بر روی یقه و نوار لبه آستین این لباس کار شده است. همچنین خطوطی به حالت بریده بریده بر روی شانه‌ها نیز طراحی شده است. شانه سمت راست به رنگ سبز و شانه سمت چپ به رنگ قرمز است.

این مدل از رنگ‌بندی بر روی شانه‌ها شباهت بسیاری به لباس لیون فرانسه و لباس‌های تمرینی برند آدیداس دارد. البته این مدل طراحی دیگر در لباس‌های لیونی‌ها مشاهده نشده است. یکی از عجیب‌ترین طراحی‌های مربوط به لباس تیم ملی ایران تصویر یوزپلنگی است که بر روی لباس حک شده است و به یوزپلنگ ایرانی نسبت داده‌اند. اما پیش‌تر این موضوع مورد تایید قرار نگرفت. چرا که به گفته کارشناسان این تصویر مربوط به یوزپلنگ آفریقایی است.

از دیگر ویژگی‌های منفی لباس جام جهانی ایران استفاده از فونت نامناسب برای شماره حک شده بر روی لباس است. این موضوع باعث شده است تا زیبایی لباس تحت تاثیر قرار گیرد.

طراحی شورت این لباس نیز معمولی است. خطوط سبز رنگ در راست و خطوط قرمز در چپ این شورت سفید رنگ وجود دارد. لباس‌ اول طراحی شده برای این مسابقات رنگ سفید دارد. لباس‌های دوم با همان طراحی و جزئیات اما با رنگ قرمز و سبز ارائه شده است.

عکس لباس تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲

بازی تیم ملی ایران در مسابقات مقدماتی

 

کریم جهانبخش با لیاس تیم ملی ایران در جام جهانی

 

لباس المپیک ۲۰۲۱ توکیو کاروان ایران

 

لباس تیم ایران در المپیک

همانند سال‌های گذشته جام جهانی فوتبال، انتخاب لباس رسمی کاروان المپیک نیز در دقیقه ۹۰ انجام شد که مورد استقبال ورزش ‌دوستان نیز قرار نگرفت. این در حالی است که بازی‌های المپیک به مدت یک سال به تعویق افتاده بود؛ بنابراین طراحان لباس فرصت کافی برای طراحی یک لباس مناسب و در شان کاروان تیم ملی ایران داشتند.

اگرچه این لباس همانند لباس المپیک ریو، با چالش‌های زیادی رو به رو نبود، اما انتظار می‌رفت که بعد از این همه سال تجربه بتوانند لباسی را طراحی کنند که رضایت جامعه ورزش را به دنبال داشته باشد. لباس رسمی کاروان تیم برای خانم‌ها مانتو و مقنعه به رنگ فیروزه‌ای و شلوار سفید و برای مردان یک کت و شلوار ساده سورمه‌ای رنگ بود.

برای مطالعه بیشتر در مورد لباس المپیک توکیو مقاله “طراحی لباس عجیب المپیک ۲۰۲۱ + لباس المپیک سایر کشورها” را حتما بخوانید.

ما در این مقاله به بررسی لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی قطر ۲۰۲۲ پرداختیم. با توجه به تبلیغات گسترده‌ای که برای لباس جام جهانی ایران شد، انتظار می‌رفت که در فرصت زیادی که برای این مسئله داشتند، یک لباس مناسب که در شان تیم ملی فوتبال ایران بود، انتخاب می‌کردند تا مورد استقبال جامعه ورزش و مردم قرار می‌گرفت.

عکس لباس تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲

بازی تیم ایران و امارات

نتیجه بازی: ایران ۱ – امارات ۰

بازی تیم فوتبال ایران امارات با لباس جدید تیم ایران

 

تیم ایران در برابر امارت با لباس جام جهانی

 

اتفاقات بازی ایران امارات

 

بازی تیم ایران و کره

نتیجه بازی: ایران ۱ – کره ۱

لباس تیم ملی ایران در برابر کره جنوبی

 

رونمایی از لباس جدید تیم ایران در برابر کره جنوبی

 

بازی تیم ملی ایران و لبنان در مقدماتی جام جهانی

نتیجه بازی: ایران ۲ – لبنان ۱

لباس تیم ملی ایران در برابر لبنان

 

لباس تیم ملی ایران در برابر لبنان با لباس جدید

 

 

بازی تیم ملی ایران و عراق در مقدماتی جام جهانی

نتیجه بازی: ایران ۱ – عراق ۰

بازی مقدماتی ایران و عراق

 

بازی فوتبال ایران و عراق با لباس جدید تیم ملی

بازی تیم ملی ایران و امارات در مقدماتی جام جهانی

۱۲ بهمن ۱۴۰۰

نتیجه بازی: ایران ۱ – امارات ۰

لباس ایران در بازی ایران امارات

 

نتیجه بازی ایران امارات

بازی تیم ملی ایران و کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی

۴ فروردین ۱۴۰۱

نتیجه بازی: ایران ۰ – کره جنوبی ۲

بازی ایران و کره جنوبی

نتیجه بازی ایران کره

بازی تیم ملی ایران و لبنان در مقدماتی جام جهانی

۹ فروردین ۱۴۰۱

نتیجه بازی: ایران ۲ – لبنان ۰

بازی ایران لبنان

بازی ایران لبنان

 

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: ۱۶ میانگین: ۴.۴]

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع سایت مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. مسیحا ملّاح گفت:

    با سلام و تبریک برای دلسوزی و عرق ایرانی شما لطف کنید این مقالات را برای ریاست جمهوری، وزیر ورزش ،ریاست کمیته المپیک و رئیس فدراسیون و کمیته تیم های ملی حتماً مکرراً بفرستید شاید دلشان برای آبرو و فرهنگ و هنر و تمدن ایران بیشتر بتپد . ممنونم

پاپ آپ خرید روسری