رد کردن لینک ها

رونمایی از فاز اول سامانه بانک طرح روسری ایران

تهیه طرح مناسب و منحصر به فرد برای چاپ روسری از مهمترین دغدغه‌های تولیدکنندگان روسری در ایران است. علاوه بر این طراحان روسری نیز به دلیل عدم حمایت از آن‌ها توسط تولیدکنندگان با مشکل فروش طرح‌های خود مواجه هستند و عدم تمایل تولیدکنندگان برای پرداخت هزینه طرح، باعث شده تا حتی طراحان بزرگ روسری نیز نتوانند طرح‌های با کیفیت و با قابلیت رقابت در بازار بین المللی ایجاد کنند.

بانک طرح روسری ایران، از ابتدای سال ۹۸ فرایند توسعه و تحقیقات بازار آن شروع شد و در روزهای اخیر از فاز اول این سامانه رونمایی شد. هدف از راه اندازی این سامانه، فراهم کردن آرشیو طرح‌های داخلی روسری به منظور تسهیل فرایند چاپ روسری برای تولید کنندگان، حمایت از طراحان ایرانی روسری در سراسر کشور و فراهم ساختن امکان خرید و فروش طرح‌های حرفه‌ای روسری برای طراحان و تولیدکنندگان است تا خلاهای موجود در فضای اقتصادی صنعت روسری ایران پوشش داده شود.

پروژه بانک طرح روسری ایران، در سه فاز اصلی و با حمایت موسسه هنری موژان نگار طراحی شده است که فاز نخست آن در شهریور ماه ۹۹ و فازهای بعدی تا سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰ اجرا خواهد شد.

شایان به ذکر است که اولین اولویت این مجموعه ، تسهیل و حمایت از طراحان در زمینه های علمی دانشگاهی و خانه های مد می‌باشد، به همین منظور در فاز دوم راه اندازی این سامانه امکان بارگذاری طرح توسط طراحان محترم و فروش آن میسر خواهد شد.

هم اکنون این سامانه از طریق نشانی اینترنتی scarfgallery.ir برای کاربران قابل دسترسی است و کاربران می‌توانند با مراجعه به این سامانه، طرح‌های موجود در این سامانه را بررسی کرده و انتقادات و پیشنهادات خود را برای بهبود هر چه بیشتر این سامانه ارائه نمایند.

لینک کوتاه مطلب : https://scarfbank.com/?p=6781

به گفتگو بپیوندید